ازدواج, پیش از ازدواج, خانواده, سبک زندگی, مقالات

زودتر ازدواج کنید تا بیمار نشوید


استرس‌های کوچک نسبت به استرس‌های بزرگ بیشتر باعث مرگ‌ومیر می‌شوند، مردان بعد از ازدواج به

آرامشی می‌رسند که این استرس‌ها در آن‌ها اثر نمی‌گذارد.
استرس شمارا از بین می‌برد
استرس بر روی افراد مجرد 50 درصد بیشتر اثر می‌گذارد و به نابودی آنها ختم می‌شود. البته مردان متأهل کم‌تر دچار استرس می‌شوند. درست است که ازدواج استرهای خود را دارد اما استرس‌های افراد کم‌تر روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد، وهم چنین باعث افزایش طول عمر مردان می‌شود. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که استرس‌های کوچک خطرناک‌تر از استرس‌های بزرگ هستند و بیشتر در مرگ‌ومیرها مؤثر هستند.

  • دخانیات مصرف می‌کنید
شاید فکر کنید که دخانیات یک علاقه‌ای درون افراد است؛ اما محققان معتقد هستند که به متأهل و مجرد بودن ربط دارد.
خبرگزاری آلمان نوشته است که متأهلان کمتر به دخانیات روی می‌آورند. آن‌ها اضافه می‌کنند که مجردها دارای رکورد مصرف سیگار هستند.
ازدواج موجب می‌شود که افراد بیشتر به سلامت و آینده‌شان فکر کنند.

 

  • جراحی قلب باعث مرگ آن‌ها می‌شود
تغذیه نامناسب، ژنتیک و… می‌تواند سبب بیماری قلب باشد. ازدواج تضمین می‌کند که بیماری قلب را به تاًخیر و شاید از بین ببرد؛ و اگر هم کارتان به عمل کشید بدانید که متأهلین شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند و البته متأهلها زودتر از بستر بیماری نجات پیدا می‌کنند.

  • وسواسی می‌شوید
اگر نمی‌توانید یکی را برای ازدواج پیدا کنید به خود نگویید که مشکل‌پسند هستید، شما دچار وسواس شده‌اید. وسواس یک بیماری اختلال روانی است. این بیماری بیشتر در کمین مجردها است. دکتر مهدی کریمی، روان‌پزشک در گفت‌وگو با سینانیوز می‌گوید: «بسیاری از افراد مجرد که اختلال وسواس دارند قبول نمی‌کنند که متأهل شوند که این مورد یکی از دلایل وسواس در این افراد است.»
او معتقد است شیوع این بیماری در زنها و مردها یکسان است اما مجردها سهم بیشتری از آن را به خود اختصاص داده‌اند.

  • دچار آلزایمر می‌شوید
درست است که تغذیه نقش پررنگی در جلوگیری از انزایمر را دارد اما نقش ازدواج مهم‌تر و پررنگ‌تر است. اختلالات مغزی بیشتر افراد مجرد و متأهلان ناموفق را دچار خود می‌کند. متأهل‌هایی که دارای فرزند هستند بیشتر تحرک‌های مغزی دارند به همین دلیل بیشتر مغزشان به محرکها پاسخ می‌دهند. طلاق یکی دیگر از مواردی است که عقل را به‌سوی پیری می‌کشاند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.